fbpx

Angajăm Office Manager în echipa Fundației Noi Orizonturi

20 Ianuarie 2020

Căutăm un coleg/ o colegă care să gestioneze activitatea administrativă, de logistică și documentele de evidență de contabilitate primară a Fundației Noi Orizonturi.

Până în 2025 vrem ca jumătate de milion de copii și tineri din România să beneficieze de contexte relevante de învățare, menite să contribuie semnificativ la dezvoltarea lor ca cetățeni activi, capabili să construiască societatea la care visează. Misiunea Fundației este ambiţioasă. Construim constant programe de învățare care ajung la mii de profesori și elevi, ceea ce înseamnă și sute de documente de planificare și evidență a activității, zeci de activități de organizat și colegi de sprijinit în preluarea și administrarea documentelor de contabilitate primară.

Acestui post îi revin următoarele atribuții:

  1. ADMINISTRATIV
  • Activități de office management (ex: curier, aprovizionare produse de papetărie/birotică, curățenie, protocol, preluare apeluri telefonice);
  • Asigurarea suportului administrativ pentru colegi (ex: pregătirea documentelor de evidență a activității cu beneficiarii precum liste de prezență, formulare GDPR, preluarea, înregistrarea și arhivarea documentelor completate, realizarea de diverse situații solicitate de finanțatori);
  • Gestionarea documentelor și mesajelor interne și externe, preluarea / predarea /arhivarea corespondenței;
  • Întocmirea de solicitări, situații și gestionarea relației cu instituții ale statului (precum Ministerul Educației – Departamentul de Formare Continuă).
  1. CONTABILITATE PRIMARĂ
  • Asistență oferită colegilor în întocmirea și execuția contractelor comerciale și evidența acestora;
  • Suport oferit partenerilor și colaboratorilor (școli, furnizori de formare) pentru întocmirea corectă a documentelor și situațiilor necesare;
  • Sortarea și asigurarea corectitudinii întocmirii documentelor de contabilitate primară primite de la parteneri/colegi (facturi, chitanțe, bonuri fiscale, deconturi, procese verbale, etc);
  • Pregătirea documentelor contabile pentru a fi preluate de către managerul financiar și contabilitate;
  • Pregătirea dosarelor de proiecte, pentru sponsori/finanțatori (copii după documente, diverse situații financiare);
  • Asistență oferită colegilor în execuția bugetară; asigurarea legăturii dintre managerul financiar și colegii responsabili de managementul proiectului și de bugete.
  1. LOGISTICĂ
  • Asistență oferită colegilor în organizarea evenimentelor de formare (de la identificare facilități de cazare/masă, negocieri cu furnizorii până la contractarea acestora și urmărirea bunei execuții);
  • Gestionarea relației cu furnizorii de produse (de la cei constanți precum papetărie/birotică la cei ocazionali, ex: achiziție de cărți, servicii de transport pentru copii, în funcție proiectele derulate pentru școli, comunități).

Cunoștințe și calificări necesare:
Avem nevoie de un/o coleg/ă care are atenție mare la detalii, capacitate de prioritizare și de organizare a diferitelor activități, persoana analitică, onestă, flexibilă, responsabilă, proactivă. Totodată, sunt apreciate atitudinea pozitivă, constructivă, amabilitatea, disponibilitatea de învățare și de dezvoltare. În plus, credem că această poziție i s-ar potrivi bine unei persoane care are:

  • Experiență de minim 1 an în activități de secretariat și contabilitate primară
  • Studii economice, liceu sau universitare
  • Cunoștinte bune de limba engleză
  • Cunoștințe Microsoft Office (și în special Excel) (avansat)

Beneficii:

  • Mediu de lucru înalt cooperant, cu colegi motivați și pasionați de educație și de misiunea noastră de face relevantă educația pe care o primesc copiii în România;
  • Oportunități diverse de dezvoltare profesională și personală – participarea la programe de formare în țară sau/și străinătate;
  • Mediu de lucru flexibil – poți să îți ajustezi programul și locul de muncă dacă ai nevoie temporar să acomodezi mai bine viața personală cu cea de birou.

Tipul contractului: nedeterminat, cu perioadă de probă de 3 luni

Locul desfășurării activității: Cluj-Napoca

Selecția

Dacă crezi că ne potrivim, așteptăm de la tine un e-mail cu un CV și cu un text în care să spui de ce crezi că ne potrivim la adresa: recrutare@noi-orizonturi.ro  până în data 7 februarie 2020.

Deschide și tu #NoiOrizonturi!

Contact

Sediul Central Lupeni

Bv. Păcii, bl. 5, ap. 9, județul Hunedoara

Ne găsiți și în Cluj-Napoca.

comunicare@noi-orizonturi.ro

0727 301 245