Echipa Noi Orizonturi

Dana Bates

Director Executiv şi Co-fondator

În 1999, Dana Bates împreună cu soţia sa, Brandi, a pus bazele primei tabere de educaţie prin aventură din România – Tabăra VIAŢA. În 2000, a înfiinţat Fundaţia Noi Orizonturi, lansând un model de educaţie prin experienţă pentru tineri ce avea să devină Programul IMPACT.

În prezent, este Directorul Executiv al Fundaţiei Noi Orizonturi. De asemenea, este profesor la două universităţi americane, Northwestern (Iowa) şi Gordon College (Wenham, Massachusetts) şi Director al Programului Romania Semester. A absolvit în 1995 Facultatea de Filosofie din cadrul Universităţii Gordon din Wenham, Massachusetts, iar în 2005 a absolvit Masters of Divinity în cadrul Gordon Conwell Theological Seminary. În 2013 a devenit doctor în filosofie la University of MIddlesex, Marea Britanie, cu cercetarea intitulată „The Glory of God is Humanity Fully Alive: Eastern Orthodoxy in Conversation with the Capabilities Approach”.

danabrandi@new-horizons.ro

Anca Gaidoș

Director Operațional

În 2007, Anca a dat startul curriculumurilor educaţionale pentru programul IMPACT, iar din 2013 s-a alăturat echipei Noi Orizonturi ca fundraiser şi manager de proiect pentru campania de Debit Direct. A preluat funcția de director operațional în anul 2015. Îi plac provocările şi crede în puterea educaţiei complementare școlii de a schimba oameni și comunități.

A lucrat timp de 20 ani în sectorul neguvernamental, în poziţii de dezvoltare de programe şi consultanţă organizațională și antreprenorială, în special dedicate mediului rural. Este recunoscătoare pentru experienţele bogate şi pentru oamenii frumoşi pe care îi întâlneşte în fiecare zi de lucru şi se bucură să pună umărul la dezvoltarea unor programe care schimbă noţiunea de educaţie în România.

anca_gaidos@noi-orizonturi.ro

Anamaria Boghean

asistent proiect GreenIMPACT

anamaria_boghean@noi-orizonturi.ro

Adi Albeț

coordonator proiect CredoIMPACT

adi_albet@noi-orizonturi.ro

Andreea Băltărețu

manager proiect CredoIMPACT

andreea_baltaretu@noi-orizonturi.ro

Cătălina Rentea

asistent proiect Școli conectate la comunitate

catalina_rentea@noi-orizonturi.ro

Chelsea Lampen

supervizor Social Work and Community Development Internship

chelsea_lampen@new-horizons.ro

Elena Nicolae

specialist comunicare și relații publice

elena_nicolae@noi-orizonturi.ro

Elena Pârvan

asistent proiect EcoTurism Valea Jiului

elena_parvan@noi-orizonturi.ro

Felipe Silva

fondator și director sala de cățărare Fără Limite

felipe_silva@new-horizons.ro

Ibrian Cărămidaru

Ilie Popescu

manager program VIATA

ilie_popescu@noi-orizonturi.ro

Ionuț Stupar

Janelle Silva

administrator sala de cățărare Fără Limite

janelle_silva@new-horizons.ro

Jeff Lampen

IMPACT International Associate

jeff_lampen@new-horizons.ro

Laura Borbe

specialist programe educaționale

laura_borbe@noi-orizonturi.ro

Lidia Bondiuc

manager rețea cluburi IMPACT

lidia_bondiuc@noi-orizonturi.ro

Maria Butyka

specialist resurse educaționale

maria_neagu@noi-orizonturi.ro

Maria Kovacs

manager proiect Școli conectate la comunitate

maria_kovacs@noi-orizonturi.ro

Marilena Tatu

Mona Prisacariu

coordonator program Cooperare Internațională

mona_prisacariu@new-horizons.ro

Ramona Cîmpean

specialist programe educaționale și mentor

ramona_cimpean@noi-orizonturi.ro

Sorana Pogăcean

coordonator programe de formare și dezvoltare

sorana_pogacean@noi-orizonturi.ro

Contact

Sediul Central Lupeni

Bv. Păcii, bl. 5, ap. 9 | Și în București, Cluj-Napoca

comunicare@noi-orizonturi.ro

 

 

0254 564 471